Gry integracyjne i tanie gry planszowe

165 Views Comment Off
Gry integracyjne i tanie gry planszowe
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

Tanie gry planszowe i Gry integracyjne

Połączenie gry i kryminału, czyli czarne historie

Miłośnicy kryminałów i zagadek detektywistycznych zwykle koncentrują się wokół filmów i literatury. Seria gier karcianych „Czarne historie” próbują zerwać z tym schematem.

Prowadzący odczytuje tekst z karty. Oprócz zbrodni gracze dostają informacje o miejscu lub czasie wydarzenia, jednak informacje są niepełne. Wszyscy wspólnie próbują ustalić co naprawdę się wydarzyło. Kluczowe jest zadawanie odpowiednich pytań. Tylko prowadzący zna całość historii i może na nie odpowiadać. Celem gry jest rekonstrukcja zbrodni. Nigdy nie jest ona opowiedziana wprost i w każdej jest pewien zawijas fabularny.

Seria „Czarne historie” (ale też w wersji białej, różowej i pomarańczowej) to świetna pozycja z półki „gry integracyjne”. Nie posiada limitu graczy, za to rozwija kreatywność i logiczne myślenie. Co więcej można ją spotkać w sklepach, gdzie sprzedaje się tanie gry planszowe, bo cena to około 35-40 zł za pudełko, a w każdym znajdziemy 50 opowieści. Jest to świetny pomysł na prezent dla fana kryminałów albo na imprezę integracyjną.

Ciekawe wpisy:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy artykuły rozrywkowe związane z motoryzacją zainteresują Cię na naszej witrynie internetowej?

View Results

Loading ... Loading ...
Archiwa
Komentarze:
Menu:
Kategorie